Następny mecz

Szropy, 25 października 2014, godz.14:00

vs
Tęcza SzropyRuch Gościszewo

Ostatnia kolejka

Ruch Gościszewo - KP Wandowo0:0
Powiśle II Dzierzgoń - GKS Gardeja7:2
Powiśle Stary Targ - KS Czernin2:1
Tęcza Szropy - Sokół Mareza2:2
Czarni Straszewo - Powiśle Pawlice-Rakowiec3:4
Błyskawica Postolin - pauza-:-


Poprzednie kolejki...>>Terminarz>>

Tabela - Klasa B Grupa Malbork VIII 2013/2014

Mc.ZespółMPktZRPzdstr
1.Powiśle II Dzierzgoń821701387
2.Powiśle Stary Targ8217012612
3.KP Wandowo820620227
4.Ruch Gościszewo819611214
5.KS Czernin9155042119
6.Sokół Mareza8113231622
7.Tęcza Szropy8103141623
8.GKS Gardeja993061525
9.Powiśle Pawlice-Rakowiec862061223
10.Czarni Straszewo800081133
11.Błyskawica Postolin80008629

TABELKI SPOTKAŃ BEZPOŚREDNICH

Mc.ZespółMPktZRPzdstr
1.Powiśle II Dzierzgoń1310031
2.Powiśle Stary Targ1000113

Mc.ZespółMPktZRPzdstr
1.Czarni Straszewo0000000
2.Błyskawica Postolin0000000


Jesień...>> Wiosna...>> Cała tabela..>>

Aktualności

20.10.2014,Tylko remis. Ruch - KP Wandowo 0-0

W dziewiątej kolejce sezonu 2014/2015, Ruch zremisował na własnym boisku z dotychczasowym liderem tabeli, zespołem KP Wandowo 0-0.
Skład Ruchu w rozwinięciu wiadomości.

[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



13.10.2014,GKS Gardeja - Ruch 1-2 (1-1)

W ósmej kolejce sezonu 2014/2015, Ruch pokonał na boisku w Gardeji zespół GKS w stosunku 2-1. Bramki dla Ruch zdobyli: Rafał Słodkowski w 19 min., i Artur Grześkowiak w 72 min.
Skład Ruchu w rozwinięciu wiadomości.

[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



05.10.2014,Ruch - KS Czernin 4-0 (1-0)

W szóstym meczu sezonu 2014/2015, Ruch pokonał na własnym boisku KS Czernin w stosunku 4-0. Bramki dla Ruch zdobyli: Grzegorz Jędrzejewski w 33 min., Łukasz Kreczko w 47 min., Michał Just w 76 min. i Wojciech Ochocki w 86 min.
Skład Ruchu w rozwinięciu wiadomości.

[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



05.10.2014,Błyskawica Postolin - Ruch 0-4 (0-1)

W piątym meczu sezonu 2014/2015, Ruch pokonał na boisku w Postolinie zespół Błyskawicy w stosunku 4-0. Bramki dla Ruch zdobyli: Grzegorz Jędrzejewski trzy (27 min., 51 min. obie z karnych i w 55 min oraz Arkadiusz Kamiński w 90+2 min.
Skład Ruchu w rozwinięciu wiadomości.

[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



21.09.2014,Ruch - Powiśle Pawlice- Rakowiec 2-0 (1-0)

W czwartym meczu sezonu 2014/2015, Ruch pokonał na własnym boisku Powiśle Pawlice-Rakowiec w stosunku 2-0. Bramki dla Ruch zdobyli: Michał Just w 31 min. i Rafał Słodkowski w 84 min.
Skład Ruchu w rozwinięciu wiadomości.

[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



19.09.2014,Gładkie zwycięstwo. Straszewo - Ruch 0-6 (0-4)

W swoim trzecim meczu sezonu 2014/2015, Ruch pokonał na boisku w Straszewie zespół Czarnych w stosunku 6-0. Niebywałą formą strzelecką popisał się nasz napastnik Rafał Słodkowski, który zdobył aż pięć goli. Jedno trafienie zapisał na swoim koncie Arkadiusz Kamiński.
Skład Ruchu w rozwinięciu wiadomości.

[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



01.09.2014,Ice Bucket Challenge dla Ruchu. Powiśle Stary Targ - Ruch 2-1 (1-1)

W drugiej kolejce sezonu 2014/2015, Ruch przegrał na boisku w Starym Targu 2-1. Bardzo szybko bo już w 3 minucie wyszliśmy na prowadzenie dzięki skutecznej dobitce Grzegorza Jędrzejewskiego. Od 44 minuty graliśmy w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Artura Grześkowiaka. Mimo znacznie lepszej postawy w drugiej połowie i wielu nie wykorzystanych sytuacji to gospodarze zadali decydujący cios strzelając bramkę na 2-1 w doliczonym czasie gry.
Skład Ruchu w rozwinięciu wiadomości

[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



26.08.2014,Super mecz w Gościszewie. Ruch - Powiśle II Dzierzgoń 2-1 (1-1)

Już w pierwszej kolejce nowego sezonu 2014/2015, Ruch podejmował na własnym boisku spadkowicza z A-klasy, zespół Powiśla II Dzierzgoń - w opini wielu - pewnego kandydata do awansu do klasy A. W sobotnie popołudnie oba zespoły stworzyły bardzo dobre widowisko jak na warunki B-klasy. Bramki dla Ruchu zdobyli: Łukasz Kreczko (35 min.) oraz grający pierwszy mecz w barwach Ruchu, Rafał Słodkowski (79 min.)
Skład Ruchu w rozwinięciu wiadomości

[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



18.08.2014,Terminarz na rundę jesienną sezon 2014/2015

Terminarz na rundę jesienną znajdziecie tutaj



Autor: Paweł Mirek



18.08.2014,Nowy Trener. Kadra na sezon 2014/2015

Grzegorz Łukasik został nowym Trenerem Ruchu Gościszewo. Poprzedni Trener, Tomasz Czerwiński był zmuszony do rezygnacji z prowadzenia drużyny seniorów ze względu na półroczny, służbowy wyjazd. Serdecznie dziękujemy za solidną pracę w naszym klubie. Nowemu Trenerowi życzymy wielu sukcesów i satyskfacji z prowadzenia pierwszej drużyny Ruchu Gościszewo. Kadra na najbliższy sezon w rozwinięciu wiadomości.


[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



30.07.2014,Ruch przed nowym sezonem 2014/2015. Plan sparingów.

Znany jest już plan sparingów które rozegra nasz zespół w okresie przygotowawczym. Zagramy pięć sparingów. Pełna lista poniżej:

1. Tęcza Szropy (B klasa) 4-2 (Rafał Słodkowski, Bartosz Wiśniewski, Michał Just i Arek Kamiński po jednej) - 30.07.2014r. (Gościszewo, godz. 19).
2. GDKiS Mady Ostaszewo (B klasa) 8-0 (Łukasz Kreczko x3, Kajetan Kędzierski x2, Jarosław Skowroński, Grzegorz Jędrzejewski, Łukasz Rusek (z karnego) - 3.08.2014r. (Gościszewo godz. 19).
3. Pomezania Malbork (V liga) 1-6 (Radosław Sławuta)- 6.08.2014r. (Malbork, główne godz. 18.15).
4. Bałtyk Sztutowo (B klasa) 2-4 (Michał Just, Łukasz Kreczko) - 9.08.2014r. (Gościszewo godz. 17).
5. Styna Godziszewo (B klasa) 2-8 (Grzegorz Jędrzejewski, Jarosław Skowroński) - 16.08.2014r. (Godziszewo, godz. 18).


Autor: Paweł Mirek



23.06.2014,Ruch - GKS Gardeja 2-4 (1-2)

W ostatnim meczu sezonu 2013/2014, Ruch przegrał na własnym boisku z zespołem GKS Gardeja 2-4. Bramki dla Ruchu zdobyli: Jakub Kiełkowski (z karnego) oraz Michał Just. Wynik ten spowodował, że nasz zespół uplasował się ostatecznie na szóstym miejscu w Tabeli VIII Grupy B klasy Malbork.Skład w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



16.06.2014,To już jest koniec. KS Czernin - Ruch 2-0 (0-0)

W meczu 21 kolejki, Ruch przegrał na boisku w Czerninie 2-0. Niestety Ruch zagrał ten bardzo ważny mecz mocno osłabiony. Z różnych powodów zabrałko aż siedmiu podstawowych zawodników. Ta porażka oznacza, że definitywnie straciliśmy jakiekolwiek szanse na awans do A-klasy. Spróbujemy ponownie w przyszłym sezonie. Skład w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



09.06.2014,Remisowe fatum trwa. Ruch - LKS Waplewo 4-4 (2-1)

W meczu 20 kolejki, Ruch zremisował na własnym boisku z zespołem LKS Waplewo 4-4. Bramki zdobyli: Michał Just dwie (w 30 min. i 70 min), Wojciech Grzegorczyk w 9 min. oraz Jarosław Skowroński w 69 min. Skład w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



02.06.2014,Wielki niedosyt. Rodło Trzciano - Ruch 2-2 (0-1)

W meczu 19 kolejki, Ruch zremisował na boisku lidera, Rodła Trziano 2-2. Bramki zdobyli: Radosław Sławuta w 24 min. oraz Radosław Wojtczak w 53 min. Skład w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



27.05.2014,Ciężki bój w Malborku. AP - Ruch 0-2 (0-0)

W meczu 18 kolejki, Ruch pokonał na sztucznym boisku w Malborku zespół AP 0-2. Bramki zdobyli: Łukasz Olejnik w 77 min. oraz Arkadiusz Kamiński w 88 min. Skład w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



27.05.2014,Ta ostatnia minuta. Ruch - Sokół Mareza 3-3 (2-0)

W meczu 17 kolejki, Ruch zremisował na własnym boisku z zespołem Sokoła Mareza 3-3, tracąc bramkę na 3-3 w ostatniej minucie gry. Bramki zdobyli: Arkadiusz Kamiński w 8 min, Krzysztof Radomski w 11 min. oraz Radosław Sławuta w 74 min. Skład w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



12.05.2014,Tęcza Szropy - Ruch 0-2 (0-2)

W meczu 16 kolejki, Ruch pokonał w Szropach zespół Tęczy 0-2. Obie Bramki zdobył Michał Just (w 10 i 35 min.). Skład w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



09.05.2014,Niezasłużona porażka. Ruch - KP Wandowo 2-3 (2-1)

W meczu 15 kolejki, Ruch przegrał na własnym boisku z zespołem KP Wandowo 2-3. Obie Bramki zdobył Łukasz Kreczko (w 30 i 40 min.). Mecz do jak najszybszego zapomnienia. Niestety, negatywnym bohaterem okazał się sędzia. Jednak byłoby zbyt dalekim uproszczeniem napisać, że tylko przez jego błędy przegraliśmy. Zawiodła skuteczność oraz popełniliśmy fatalne błędy w obronie. Skład w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



17.04.2014,Wysoka wygrana. Ruch - Błyskawica 11-0 (5-0)

W meczu 13 kolejki, rozegranym awansem, Ruch pokonał na własnym boisku zespół Błyskawicy Postolin 11-0. Bramki zdobyli: Michał Just dwie (w 42 i 44 min.), Kamil Jeż dwie (61 i 83 min.). Łukasz Kreczko (47 i 77 min. z karnego), Arkadiusz Kamiński (4 min.), Łukasz Olejnik (15 min.), Radosław Sławuta (51 min.), Wojciech Grzegorczyk (35 min.), Grzegorz Skarżyński (81 min.). Skład w rozwinięciu wiadomości
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



15.04.2014,Dobry początek rundy wiosennej. Czarni Straszewo - Ruch 0-3 (0-1)

W pierwszym meczu rundy rewanżowej sezonu 2013/2014, zespół Ruchu pokonał na wyjeździe Czarnych Straszewo 3-0. Bramki zdobyli: Michał Just (w 35 min. pierwsza bramka w barwach Ruchu, w swoim debiucie), Radosław Wojtczak (w 49 min.) oraz Radosław Sławuta (88 min. z karnego). Skład w rozwinięciu wiadomości
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



20.03.2014,Nowi zawodnicy Ruchu Gościszewo

W dniu 18 marca 2014 roku zgłosiliśmy do rozgrywek siedmiu nowych zawodników. W kolejności alfabetycznej są to: Mateusz Feretycki, Szymon Gadowski, Kamil Jeż, Michał Just, Łukasz Olejnik, Grzegorz Skarżyński i Kacper Zasadzki
Krótki opis każdego zawodnika w rozwinięciu wiadomości.

[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



29.11.2013,Plan sparingów Ruchu Gościszewo

Znany jest już plan sparingów które rozegra nasz zespół w okresie przygotowawczym. Zagramy dziesięć sparingów. Pełna lista poniżej:

1. Delta Miłoradz (V liga) 1-4 (Grzegorz Łukasik) -2.02.2014r. (Malbork, sztuczne godz. 12).
2. Nogat Malbork (A klasa) 9-1 (zawodnik testowany x3, Paweł Mirek x2, Łukasz Zamrzycki, Radosław Wojtczak, Łukasz Olejnik i Łukasz Kreczko po jednej) - 9.02.2014r. (Malbork, sztuczne godz. 14).
3. Spójnia Sadlinki (A klasa) 2-3 (Mateusz Feretycki, Grzegorz Łukasik - 15.02.2014r. (Malbork, sztuczne godz. 12).
4. Jurand Lasowice (A klasa) 1-4 (Michał Just) - 22.02.2014r. (Malbork, sztuczne godz. 12).
5. Delta Miłoradz (V liga) 0-3 - 2.03.2014r. (Gościszewo godz. 12).
6. Powiśle Stary Targ (A klasa) 2-1 (Zamrzycki, Jeż) - 9.03.2014r. (Stary Targ, godz. 14).
7.Sokół Mareza (B klasa) - 15.03.2014r. (Gościszewo, godz. 15). Mecz nie odbył się.
8. Błękitni Kmiecin (B klasa) 2-3 (Jeż, Just) - 23.03.2014r. (Kmiecin, godz. 12).
9. Styna Godziszewo (B klasa) 2-1 (Just, Grzegorczyk) - 29.03.2014r. (Gościszewo, godz. 14)
10. Pomezania Malbork (j.młodsi) 4-3 (Kreczko x2, Just, Krakowiak - 2.04.2014r. (Malbork, godz. 18.30)
11. Bałtyk Sztutowo (B klasa) 2-3 (Sławuta, Jeż) - 5.04.2014r. (Sztutowo, godz. 16).


Autor: Paweł Mirek



13.11.2013,Remis na koniec rundy. GKS Gardeja - Ruch 2-2 (0-0).

Po bardzo ciekawym i wyrównanym spotkaniu, Ruch zremisował na boisku w Gardei 2-2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Wojtek Ochocki(głową) oraz Arek Kamiński. Skład i opis meczu w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



08.11.2013,Wygrana w końcówce meczu. Ruch - KS Czernin 3-2 (2-2).

W kolejnym meczu na własnym boisku, nasz zespół pokonał KS Czernin 3-2 po decydującym strzale Krystiana Zasadzkiego w 89 minucie spotkania. Pierwsza bramka dla Ruchu padła po strzale samobójczym obrońcy z Czernina. Druga bramka była dziełem Wojtka Ochockiego. Skład w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



28.10.2013,Ważne zwycięstwo. Waplewo - Ruch 1-3 (0-1)

W bardzo ważnym meczu dla układu tabeli, zespół Ruchu pokonał na boisku w Waplewie tamtejszy LKS w stosunku 3-1 (1-0). Bramki zdobyli: Mateusz Feretycki (z rzutu wolnego), Krzysztof Radomski i Łukasz Zamrzycki. Skład i opis meczu w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



23.10.2013,Remis z Liderem. Ruch - Rodło Trzciano 3-3 (2-2)

W niezwykle emocjonującym meczu, Ruch zremisował na własnym boisku 3-3 z liderem tabeli, zespołem Rodło Trzciano. Bramki zdobyli: Feretycki (z karnego), Kreczko oraz Zasadzki. Skład w rozwinięciu wiadomości
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



23.10.2013,Ruch - AP Malbork 4-0 (2-0)

W siódmej kolejce Ruch pewnie pokonał na własnym boisku zespół AP Malbork. Strzelecką formą ponownie błysnął Łukasz Kreczko, który zdobył trzy bramki, jedno trafieie zaliczył Wojtek Ochocki. Skład w rozwinięciu wiadomości
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



07.10.2013,Sokół Mareza - Ruch 2-1 (2-0)

W szóstej kolejce Ruch niestety przegrał na wyjeździe z lidrującym w tabeli Sokołem Mareza 2-1. Jedynego gola strzelił Mateusz Feretycki z rzutu karnego.Wicęcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



03.10.2013,Dobra gra i wysokie zwycięstwo. Ruch - Tęcza 9-1 (6-1)

Po pierwszej porażce w Wandowie, nasz zespół szybko zrehabilitował się za tamtą przegraną. Ruch rozegrał bardzo dobre spotkanie i wysoko pokonał zespół ze Szrop aż 9-1, prowadząc już do przerwy 6-1. Niecodzienną skutecznością (nawet jak na warunki B-klasy), popisał się Łukasz Kreczko zdobywając sześć goli. Pozostałe trzy gole strzelili: Feretycki dwa oraz Ochocki jeden. Wicęcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



03.10.2013,Pierwsza strata bramek i punktów. KP Wandowo - Ruch 3-0 (2-0)

Po pierwszych trzech zwycięstwach bez straty bramki, Ruch udał sie na pierwszy poważny test do Wandowa. Niestety, nasi zawodnicy oblali ten test z kretesem, tracąc aż trzy pierwsze bramki w tym sezonie i nie strzelając ani jednej. Więcej w rozwinięciu wiadomości
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



17.09.2013,Okazałe zwycięstwo. Ruch - Balaton 5-0 (2-0)

W trzecim meczu sezonu 2013/2014, Ruch odniósł trzecie zwycięstwo pokonując zespół Balaton Klasztorek w stosunku 5-0 (2-0). Trzecie zwycięstwo i trzeci mecz bez straty bramki. Gole dla Ruchu zdobywali: Mateusz Feretycki dwie, Grzegorz Łukasik, Łukasz Kreczko oraz Radosław Wojtczak po jednej. Więcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



10.09.2013,Błyskawica Postolin - Ruch 0-3 (0-2)

W drugiej kolejce sezonu 2013/2014, Ruch pokonał w meczu wyjazdowym na boisku w Postolinie, zespół Błyskawicy 0-3 (0-2). Bramki zdobyli: Radosław Sławuta, Wojciech Ochocki i debiutujący w naszym zespole Łukasz Zamrzycki. Więcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



10.09.2013,Ruch - Czarni Straszewo 1-0 (0-0)

W meczu na inaugurację sezonu 2013/2014, Ruch pokonał na własnym boisku, zespół Czarni Straszewo 1-0. Złotą bramkę na wagę trzech punktów zdobył: Łukasz Kreczko. Wicęcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



10.09.2013,Tomasz Czerwiński nowym Trenerem Ruchu. Przedstawienie nowych zawodników

Tydzień przed rozpoczęciem nowego sezonu 2013/2014 stanowisko Trenera zespołu seniorów objął 37-letni Tomasz Czerwiński. Sylwetka nowego Trenera oraz przedstawienie nowych zawodników Ruchu w rozwinięciu wiadomości
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



02.08.2013,Ruch przed nowym sezonem 2013/2014

11 lipca 2013 Ruch rozpoczął przygotowania do kolejnego sezonu w klasie B. W nadchodzącym sezonie zagramy ponownie w grupie VIII Malbork, jednak w większym bo trzynastoklubowym towarzystwie. Całą listę klubów z naszej grupy oraz plan sparingów, i inne informacje znajdziecie w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



10.09.2013,Tęcza Szropy - Ruch 2-1 (1-1)

W sobotę 8 czerwca 2013, Ruch przegrał w ostatnim meczu sezonu 2012/2013 na boisku w Szropach z Tęczą 1-2 (1-1). Bramkę zdobył: Wilczewski. Więcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



10.09.2013,Ruch - AP Malbork 2-3 (1-3)

W sobotę 1 czerwca 2013, Ruch przegrał na własnym stadionie z zespołem AP MAlbork 2-3 (1-3). Bramki zdobyli: Geisler i Grzegorczyk. Więcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



10.09.2013,Czarni Straszewo - Ruch 3-2 (1-2)

W sobotę 25 maja 2013, Ruch przegrał w meczu wyjazdowym z zespołem Czarni Straszewo 2-3 (2-1). Bramki zdobyli: Wilczewski (z karnego) i Grzegorczyk. Więcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



10.09.2013,Ruch - Rodło II Kwidzyn 0-4 (0-2)

W sobotę 18 maja 2013, Ruch doznał wysokiej porażki na własnym boisku z liderującym w tabeli Rodłem II Kwidzyn. Więcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



10.09.2013,Ruch - LKS Waplewo 2-2 (2-1)

W sobotę 11 maja 2013, Ruch ponownie zremisował na własnym boisku z zespołem LKS Waplewo 2-2 (2-1). Bramki zdobyli:?. Więcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



10.09.2013,Powiśle Pawlice-Rakowiec - Ruch 2-0 (0-0)

W sobotę 4 maja 2013 nasz zespół doznał pierwszej porażki w sezonie 2012/2013. Ruch przegrał na boisku w Rakowcu z zespołem Powiśla 2-0 (0-0). Wicęcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



10.09.2013,Ruch - Rodło Trzciano 1-1 (0-0)

W środę 1 maja 2013, Ruch zremisował na własnym boisku z zespołem Rodło Trzciano 1-1 (0-0). Bramkę z rzutu wolnego zdoby Przemysław Geisler. Więcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



29.04.2013,Błyskawica Postolin - Ruch 0-4 (0-3)

W XV kolejce sezonu 2012/2013, Ruch pokonał w meczu wyjazdowym na boisku w Postolinie, zespół Błyskawicy 0-4 (0-3). Trzy bramki zdobył Mateusz Aleksandrowicz i jedną Krystian Zasadzki. Więcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



16.04.2013,Zwycięska seria trwa. Balaton - Ruch 1-2 (0-1)

W drugim meczu rundy wiosennej, Ruch pokonał w meczu wyjazdowym na boisku w Wandowie, zespół Balaton Klasztorek 1-2 (0-1). Dwie bramki zdobył Patryk klimczewski. Więcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



16.04.2013,Dobry początek. Ruch - Gardeja 5-1 (3-0)

W pierwszym meczu rundy wiosennej, Ruch pokonał na sztucznym boisku w Malborku zespół GKS Gardeja 5-1 (3-0). Bramki zdobyli: Mateusz Aleksandrowicz dwie, Łukasz Kreczko, Paweł Wilczewski i Paweł Chat po jednej. Więcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



06.02.2013,Co nowego w Ruchu? Plan sparingów

Od ostatniego meczu rundy jesiennej z Tęczą Szropy, minęło prawie trzy miesiące. Z całą pewnością najważniejszą informacją z tego okresu jest to, że nasz zespół objął nowy Trener - Paweł Wilczewski. Dotychczasowy szkoleniowiec Łukasz Kreczko był zmuszony zrezygnować z pełnionej funkcji ze względów osobistych. W tym miejscu w imieniu Zarządu, Zawodników jak i swoim chciałbym gorąco podziekować za włożoną ciężką pracę w prowadzenie zespołu jak i codzienną działalność klubu. Jak sam Łukasz powiedział, los Ruchu nadal nie jest mu obojętny i w miarę możliwości będzie nam pomagał.
Więcej bieżących informacji oraz plan sparingów w rozwinięciu newsa

[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



12.11.2012,Wygrana na koniec rundy. Ruch - Tęcza 5-1 (1-1)

W ostatnim meczu rundy jesiennej, Ruch pokonał na własnym boisku zespół Tęczy Szropy 5-1 (1-1). Bramki zdobyli: Radosław Sawuta dwie, Kamil Jeż dwie oraz Łukasz Kreczko jedną. Więcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



06.11.2012,W Malborku tylko remis. AP - Ruch 3-3 (0-2)

W wyjazdowym meczu w Malborku, Ruch zaledwie zremisował z drużyną Akademi Piłkarskiej w stosunku 3-3 (0-2). Bramki zdobyli: Radosław Wojtczak, Jeż i Sławuta. Więcej w rozwinięciu wiadomości.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



29.10.2012,Mamy Lidera! Ruch - Czarni Straszewo 2-0 (1-0)

Po bardzo trudnym i zaciętym boju, pokonaliśmy na własnym boisku zespół ze Straszewa w stosunku 2-0. Bramki zdobyli: Mateusz Aleksandrowicz w 18 minucie i Radosław Sławuta w 80 minucie.
Zagraliśmy w następującym składzie:
RUCH: Jastrzębski - Geisler, Leszczyński, Radosław Wojtczak, Przybylski - Klimczewski (od 75 min. Grzegorczyk), Chat (od 60 min. Mirek), Sławuta, Radomski - Aleksandrowicz (od 85 min. Jeż), Zasadzki (od 70 min. Gapiński)

Żółte kartki: brak


Autor: Paweł Mirek



22.10.2012,Co za mecz Ruchu! Zwycięstwo w Kwidzynie 5-2 (3-1)

W ośmej kolecje obecnego sezonu Ruch udał się do Kwidzyna aby tam rozegrać mecz z liderującym w tabeli zespołem rezerw Rodła. Po bardzo dobrym meczu w wykonaniu zawodników Ruchu, pokonaliśmy nadal obecnego lidera aż 5-2 (3-1). Bramki zdobyli: Mateusz Aleksandrowicz trzy oraz Krystian Zasadzki dwie
Zagraliśmy w następującym składzie:
RUCH: Jastrzębski - Wesołowski (od. 68 min. Gadowski), Lesczyński, Kiełkowski, Przybylski - Radomski (od 60 min. Klimczewski), Chat, Sławuta, Geisler - Aleksandrowicz (od 78 min. Mirek), Zasadzki (od 73 min. Jeż)

Żółte kartki: Wesołowski (czwarta w sezonie), Leszczyński, Kiełkowski i Zasadzki


Autor: Paweł Mirek



16.10.2012,"Wydarte" 3 pkt. Waplewo - Ruch 0-1 (0-1)

W bardzo ważnym meczu wyjazdowym, zespół Ruchu pokonał w Waplewie drużynę LKS. Złotą bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 36 min. Mateusz Aleksandrowicz. Mecz szczególnie w wykonaniu gospodarzy był bardzo ostry, momentami wręcz brutalny. Marcin Przybylski już w 15 minucie musiał opuścić plac gry w wyniku ostrego wejścia gracza LKS Waplewo. Marcin ma stłuczoną kostkę a zdjęcie posiniaczonej i opuchniętej kostki budzi grozę. W 45 min. karetka odwiozła Kamila Jeża do szpitala. Kamil ma założonych kilka szwów na rozciętej głowie. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, oba zespoły stworzyły podobną ilość sytuacji podbramkowych .Jednak skuteczniejszy był Ruch. Kamil Leszczyński świetnie dośrodkował z rzutu rożnego i niezawodny ostatnio Mateusz Aleksandrowicz, znalazł się tam gdzie powinien i pewnym strzałem głową pokonał bramkarza LKS. W drugiej połowie wyglądaliśmy na przestraszonych całą sytuacją z Kamilem i Marcinem, graliśmy bojaźliwie i bez pewności we własne umięjętności. Waplewo górowało w pojedynkach powietrznych i miało optyczną przewagę, z której jednak nie stwarzało 100% sytuacji. Mimo słabszej postawy, Ruch miał cztery stuprocentowe sytuacje po szybkich kontrach, trzech takich sytuacji nie zamienił na bramkę Aleksandrowicz i jedną Krystian Zasadzki. To nie był wielki mecz w naszym wykonaniu, jednak najważniejsze że zdobyliśmy kolejne ważne 3 pkt!
Zagraliśmy w następującym składzie:
RUCH: Jastrzębski - Wesołowski, Gostumski, Radosław Wojtczak, Przybylski (od 15 min. Radomski) - Kiełkowski, Chat, Leszczyński, Geisler (od 60 min. Mirek) - Aleksandrowicz (od 85 min. Grzegorczyk), Jeż (od 46 min. Zasadzki)

Żółte kartki: brak


Autor: Paweł Mirek



13.10.2012,Trochę zmian na stronie. Życzenia powodzenia

Idąc na przeciw zapotrzebowaniu kibiców i zawodników klubu wprowadziliśmy kilka zmian na stronie. Chętnie wprowadzimy nowe, ale do tego potrzebujemy trochę materiałów. Stąd prośba, aby na mecze wyznaczać "nadwornego" fotografa i przesyłać zdjęcia.
Tymczasem życzę powodzenia naszym zespołom na meczu z LKS Waplewo oraz juniorom w meczu z Błękitnymi w Starym Polu. Sam niestety nie będę mógł widzieć tych spotkań, ponieważ razem z Jackiem Manteufelem udajemy się na Maraton do Poznania.


Autor: Radek Meryk



07.10.2012,Zdjęcie kadry


Kadra Ruchu przed meczem z Błyskawicą Postolin
W dziale >>Kadra<< umieściłem aktualne zdjęcie kadry

Autor: Paweł Mirek



07.10.2012,Ruch - Powiśle Pawlice-Rakowiec 4-1 (2-1)

Bramki dla Ruchu: Kamil Jeż dwie (w 22 min. z karnego i 57 min.), Mateusz Aleksandrowicz w 27 min. oraz Krystian Zasadzki w 73 min.
Zagraliśmy w następującym składzie:
RUCH: Skowroński- Wesołowski, Leszczyński, Radosław Wojtczak, Przybylski - Geisler (od 64 min. Klimczewski ), Chat, Sławuta, Kiełkowski (od 68 min. Radomski) - Aleksandrowicz (od 72 min. Gapiński), Jeż (od 60 min. Zasadzki)

Żółta kartka: Wesołowski


Autor: Paweł Mirek



07.10.2012,Rodło Trzciano - Ruch 2-2 (1-0)

Bramki dla Ruchu: Radosław Sławuta w 84 min. oraz Mateusz Aleksandrowicz w 87 min.
Zagraliśmy w następującym składzie:
RUCH: Jastrzębski - Wesołowski od 60 min Kiełkowski), Gostumski, Radosław Wojtczak, Przybylski - Radomski (od 70 min. Klimczewski, od 78 min. Gapiński), Chat, Leszczyński, Sławuta- Aleksandrowicz, Jeż (od 60 min. Mirek)

Żółte kartki: Przybylski i Sławuta


Autor: Paweł Mirek



24.09.2012,Pogrom. Ruch - Błyskawica Postolin 11-2 (4-2)

W czwartej kolejce sezonu 2012/2013 pokonaliśmy na własnym boisku zespół Błyskawicy Postolin aż 11-2. Łupem bramkowym podzielili się: Mateusz Aleksandrowicz (sześć bramek), Krystian Zasadzki (dwie) oraz Radosław Sławuta, Kamil Leszczyński i Radosław Wojtczak (po jednej).
Zagraliśmy w następującym składzie:
RUCH: Jastrzębski - Wesołowski, Gostumski, Radosław Wojtczak, Sławuta - Radomski (od 60 min. Mirek), Chat (od 46 min. Kiełkowski), Leszczyński, Gadowski (od 70 min. Gapiński) - Aleksandrowicz, Jeż (od 65 min. Zasadzki)

Żółte kartki: Wesołowski, Gostumski, Radomski i Aleksandrowicz


Autor: Paweł Mirek



19.09.2012,Sprawiedliwy remis. Ruch-Balaton Klasztorek 0-0

W drugiej kolejce sezonu 2012/2013, zremisowaliśmy na własnym boisku z zespołem Balaton Klasztorek 0-0. Mecz toczył się przy porywistym wietrze co na pewno nie sprzyjało obu drużynom w dobrej grze. Z przebiegu gry, wynik należy uznać za jak najbardziej sprawiedliwy. Ruch jak i Balaton stworzyły po kilka groźny sytuacji, jednak bramkarze obydwu zespołów spisywali się bez zarzutu.
Zagraliśmy w następującym składzie:
RUCH: Jastrzębski - Wesołowski, Gostumski, Radosław Wojtczak, Marcin Przybylski - Radomski (od 46 min. Gadowski), Sławuta, Leszczyński, Geisler (od 60 min. Gapiński) - Aleksandrowicz, Jeż (od 80 min. Chat)

Żółta kartka: Wesołowski


Autor: Paweł Mirek



03.09.2012,Dobry początek. Gardeja - Ruch 1-3 (0-1). Kadra Ruchu w sezonie 2012/2013

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł nasz zespół w pierwszym, wyjazdowym meczu na boisku w Gardeji, pokonując tamtejszy GKS w stosunku 1-3 (0-1). Bramki zdobyli: Krzysztof Radomski, Mateusz Aleksandrowicz oraz Szymon Gadowski.
Zagraliśmy w następującym składzie:
RUCH: Jakub Jastrzębski - Arkadiusz Wesołowski, Tomasz Gostumski, Radosław Wojtczak, Marcin Przybylski - Przemysław Geisler, Kamil Leszczyński, Radosław Sławuta (od 52 min. Paweł Mirek), Krzysztof Radomski (od 59 min. Szymon Gadowski) - Krystian Zasadzki (od 28 min. Mateusz Aleksandrowicz), Kamil Jeż (od 77 Paweł Chat)

Żółte kartki: Krystian Zasadzki i Radosław Sławuta. Więcej o meczu oraz lista zgłoszonych zawodników, w rozwinięciu newsa

[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



24.07.2012,Ruch-Sokół Mareza 5-2. Plan sparingów

W pierwszym, poważnym meczu sparingowym, pokonaliśmy zespół Sokoła Mareza 5-2 (3-2,2-0,0-0 - graliśmy 3x30 minut). Ruch zagrał w nastepującym składzie: Skowroński - Leszczyński, Kiełkowski, Radosław Wojtczak, Arek Wesołowski, Chat, Sławuta, Mirek, Robert Wesołowski, Geisler - Mariusz Podbereżny. Zagrali jeszcze: Kreczko i Gapiński. Z wielu powodów (praca, wyjazdy urlopowe), nie było nas zbyt wielu. W tym meczu wystąpiło gościnnie dwóch zawodników tj. Robert Wesołowski i Mariusz Podbereżny i to oni dwaj wystapili w głównych rola w pierszej tercji sparingu. Pierwszy strzelił dwie bramki i asystował przy golu Mariusza. Było widać gołym okiem że Ci dwaj piłkarze to ludzie z innej planety jak na B - klasowe realia. Nie ma szans aby oni dwaj zasilili nasze szeregi obecnie. Może kiedyś?, zobaczymy. Trudno oceniać ten sparing bo brakowało 3-4 piłkarzy "z grona okolic pierszej 11", a z drugiej strony występ dwóch piłkarzy nie z naszej kadry, robiących w sobotnie popołudnie "sporą różnicę".

Bramki: Robert Wesołowski dwie, Mariusz Podbereżny, Łukasz Kreczko i Radosław Sławuta po jednej.

Plan sparingów przed startem sezonu 2012/201:
1. 29 lipca Błękitni Stare Pole ( wyjazd) 5-1 (Sławuta)
2. 5 sierpień Powiśle Czernin (u siebie) 0-1
3. 11 sierpień Powiśle Stary Targ (wyjazd) 3-0
4. 19 sierpień - Jurand Lasowice (u siebie) 1-3 (Kamil Jeż)
5. 26 sierpień - Lisovia Lisewo (u siebie) 12-0 (Aleksandrowicz x6, Zasadzki x3, Jeż x3)


Autor: Paweł Mirek



16.07.2012,Ruch na początku przygotowań do sezonu 2012/2013

We wtorek 10 lipca nasz zespół rozpoczął przygotowania do startu nowego sezonu 2012/2013. Pierwsza kolejka zaplanowana jest w terminie 1/2 września 2012. Na stanowisku Trenera pierwszego zespołu pozostał Łukasz Kreczko i to pod jego okiem, nasz zespół podejmie walkę o powrót do A-klasy. W ostatnią Niedzielę rozegraliśmy gierkę wewnętrzną 2x40 min. W dwóch zespołach wystapiło po dziesięciu graczy (16 zawodników Ruchu oraz 4 kolegów z ekipy Wielbarku). Mecz zakończył się wynikiem 5-3 dla drużyny "bez kamizelek" dla której bramki zdobywali: Tomasz Gostumski i Łukasz Kreczko po dwie oraz "etatowy szyderca-kibic, czasami piłkarz" - Łukasz Wojtczak. Dla zespołu "w kamizelkach" wszystkie trzy bramki zdobył Mateusz Aleksandrowicz.
W tym dniu zabrakło: Krystiana Zasadzkiego (za 3 tygodnie wraca z Niemiec), Arka Wesołowskiego (wesele), Miłosza Gapińskiego (wyjazd wakacyjny), Jakuba Jastrzębskiego (wyjazd urlopowy), Jacek Manteufel (praca), Jarka Skowrońskiego (praca), Damiana Dziuk (kontuzja) i Dawida Chomicza (który przechodzi rehabilitację po zerwaniu wiązadeł w listopadzie 2011). W następnym sezonie na pewno nie zobaczymy w naszych barwach nastepujących zawodników: Tomasza Milanowskiego (przeprowadził się do Gdyni), Andrzeja Wyrostkiewicza (sprawy zawodowe i rodzinne), Marcina Matyszczaka i Adama Zachaczewskiego (zakończenie przygody z piłką).
Po stronie zysków przymierzani są: Jakub Jastrzębski (bramkarz, poprzednio Delta II Miłoradz, rocznik 1981), Kamil Leszczyński (obrońca i pomocnik, MOP Pomezania, 1995), Przemysław Geisler (pomocnik, MOP Pomezania, 1993), Mateusz Aleksandrowicz (napastnik, MOP Pomezania, 1993), Marcin Przybylski (obrońca, MOP Pomezania, 1993). Jakub jest zdecydowany u nas grać i musimy tylko załatwić formalności z Deltą lub Gromem (jego przynależność klubowa jest skomplikowana), jeśli chodzi o kwartet Pomezańczyków to umowa transferów definitywnych jest juz gotowa do podpisu. W niedługim czasie zamieszczę plan letnich sparingów.


Autor: Paweł Mirek



28.05.2012,Pewne zwycięstwo. Ruch - Powiśle Pawlice-Rakowiec 3-0 (2-0)

Ruch zagrał w następującym składzie: Skowroński - Kiełkowski, Radosław Wojtczak, Leszczyński, Wesołowski - Klimczewski (od 60 min. Piatek), Gapiński (od 70 min. Hawryszkiewicz), Chat, Mirek, Gadowski (od 75 min. Kreczko) - Grzegorczyk

Bramki: Grzegorczyk, Mirek i Piątek
Żółte kartki: ?, opis wkrótce (znowu w trasie)


Autor: Paweł Mirek



25.05.2012,Do przerwy 0-1. Sokół Mareza - Ruch 4-1 (0-1)

w 20-tej kolejce tego sezonu udaliśmy się do Marezy aby rozegrać mecz z aktualnym liderem tabeli. Po pierwszych 15 minutach optycznej przewagi lidera, nasz zespół z każdą minutą coraz bardziej zagrażał bramce Sokoła. Pierwszą doskonałą sytuację zmarnował Arek Wesołowski. Bedąc w sytuacji sam na sam zdecydował się na strzał zamiast podawać do lepiej ustawionego na wprost pustej bramki Krystiana Zasadzkiego. Niestety, strzał Arka wybronił na korner bramkarz Sokoła. W ok. 30 minucie dopieliśmy swego. Bezpańską piłkę przed polem karnym przejął Zasadzki, minął na szybkości dwóch obrońców i pięknym strzałem zdobył dla nas prowadzenie 1-0.Po strzeleniu bramki przez Ruch, obraz gry niewiele się zmienił. Ruch dobrze zorganizowany w obronie, wyprowadzał groźne kontrataki. Po jednym z nich, powinno a nawet musiało być 0-2...jednak Paweł Mirek w w idealnej pozycji trafił tylko w nogi bramkarza (w tej sytacji świetnie wyprowadził kontrę i podał Radosław Wojtczak). Zamiast do przerwy 0-3 było "tylko" 0-1. Pierwszą połowę kończyliśmy już bez Krystiana Zasadzkiego, który zderzył się głowami z jednym z obrońców Sokoła, w jego miejsce wszedł Wojtek Grzegorczyk. W przerwie meczu kolejną dolegliwość zgłosił nasz stoper Damian Dziuk i w jego miejsce musiał wejsć Marcin Hawryszkiewicz. Te dwie zmiany miały niestety negatywny wpływ na obraz gry Ruchu w drugiej połowie. Sokół szybko zdobył dwie bramki, próbowaliśmy to natychmiast odrobić, jednak nie wykorzystywaliśmy swoich kolejnych sytuacji a zespół lidera wykorzystał jeszcze dwie z wielu kontr które wyprowadzał. W imieniu swoim jak i całego klubu KP Ruch serdecznie gratulujemy drużynie Sokoła w pełni zasłużonego awansu do A-klasy. Oby więcej było w tej lidze takich zespołów, których interesuje granie w piłkę a nie kopanie się po czole
Ruch zagrał w następującym składzie: Milanowski - Manteufel, Dziuk (od 46 min. Hawryszkiewicz), Radosław Wojtczak, Wesołowski - Leszczyński, Chat, Gapiński (od 70 min. Łukasz Wojtczak, Mirek (od 75 min. Kreczko), Kiełkowski - Zasadzki (od 35 min. Grzegorczyk)

Bramka: Zasadzki
Zółte kartki: brak


Autor: Paweł Mirek



12.05.2012,Gra się do końca. Ruch - Sobieski Gniew 1-1 (0-1)

W 19-tej kolejce podejmowaliśmy na własnym boisku zespół Sobieski Gniew. Do przerwy przegrywaliśmy 0-1 po straconej bramce z rzutu wolnego. Od 60 minuty graliśmy w osłabieniu ponieważ Tomek Gostumski otrzymał czerwoną kartkę. Kiedy wydawało się że przegramy czwarty kolejny mecz, Radosław Sławuta w drugiej minucie doliczonego czasu przytomnie przelobował bramkarza w sytuacji sam na sam.
Ruch zagrał w następującym składzie: Wojtczak - Manteufel, Gostumski, Leszczyński, Wesołowski - Sławuta, Chat (od 70 min. Kiełkowski), Klimczewski (od 55 min. Gapiński), Mirek (od 60 min. Grzegorczyk), Gadowski - Zasadzki (od 46 min. Zachaczewski)

Bramka: Radosław Sławuta
Zółte kartki:Mirek, Sławuta, Gadowski
Czerwona kartka: Gostumski (60 minuta)


Autor: Paweł Mirek



05.05.2012,Gra lepsza niż wynik. Ruch - Rodło Trzciano 2-3 (0-1)

Ruch zagrał w następującym składzie: Kiełkowski - Manteufel, Dziuk (od 70 min. Piątek), Wojtczak Radosław, Wesołowski - Leszczyński, Gapiński (od 65 min. Grzegorczyk) Chat, Mirek, Gadowski - Zasadzki (od 50 min. Gostumski)

Bramki: Gostumski i Leszczyński
Żółte kartki: Wojtczak Radosław i Arek Wesołowski


Autor: Paweł Mirek



28.04.2012,Bardzo słaby mecz Ruchu. Rodło II - Ruch 4-2 (2-0)

Ruch zagrał w następującym składzie: Kiełkowski - Manteufel, Dziuk, Wojtczak Radosław (od 75 min. Hawryszkiewicz), Wesołowski - Leszczyński, Chat, Mirek (od 46 min, Gostumski), Gadowski (od 40 min. Gapiński) - Grzegorczyk, Zasadzki (od 70 min. Piątek)

Bramki: Zasadzki i Chat
Żółta kartka: Wojtczak Radosław


Autor: Paweł Mirek



21.04.2012,Porażka po zaciętym meczu. Ruch - Nogat 0-2 (0-1)

Ruch zagrał w następującym składzie: Milanowski - Manteufel, Wojtczak Radosław, Dziuk, Wesołowski - Leszczyński, Klimczewski, Sławuta, Gadowski - Zasadzki (od 50 min. Gostumski)

Żółte kartki: Matyszczak, Milanowski


Autor: Paweł Mirek



15.04.2012,Mały niedosyt. LKS Waplewo - Ruch 1-1 (0-0)

Ruch zagrał w następującym składzie: Milanowski - Manteufel, Wojtczak Radosław, Leszczyński, Wesołowski - Chat (od 60 min. Mirek), Klimczewski (od 75 min. Gapiński), Sławuta, Gadowski - Zasadzki, Matyszczak (od 65 min. Zachaczewski)

Bramka: Zasadzki
Żółta kartka: Gadowski


Autor: Paweł Mirek



30.03.2012,Ważne zwycięstwo. Ruch - Gardeja 2-1 (2-0)

Ruch zagrał w nastepującym składzie: Wyrostkiewicz - Manteufel, Leszczyński, Dziuk, Wesołowski - Radomski (65 min. Grzegorczyk), Klimczewski (75 min.Gapiński), Sławuta, Gadowski (60 min. Chat) - Zasadzki, Matyszczak (65 min. Zachaczewski)

Bramki: Matyszczak i Zasadzki
Żółta kartka: Sławuta


Autor: Paweł Mirek



29.03.2012,Wygrana w Straszewie na inaugurację wiosny 2012

W pierwszym ligowym meczu w roku 2012, Ruch pokonał na boisku w Straszewie zespół Czarnych w stosunku 1-2. Ruch zagrał w następującym składzie: Milanowski - Sławuta, Dziuk, Wojtczak, Wesołowski - Radomski (od 60 min. Grzegorczyk), Chat, Klimczewski (od 65 min. Leszczyński), Gadowski - Zachaczewski (od 70 min. Lizińczyk), Zasadzki (od 85 min. Kiełkowski).

Bramki:Sławuta (z rzutu wolnego) i Wojtczak (z karnego)
Żółta kartka:Radosław Wojtczak

W tym miejscu chciałbym jeszcze uzupełnić informację o zawodnikach którzy dołączyli do kadry naszego klubu w przerwie zimowej:
Szymon Gadowski (1993) - tranfer definitywny z Akademi Piłkarskiej Malbork
Miłosz Gapiński (1995) - z drużyny juniorów
Wojciech Grzegorczyk (1993) - wolny zawodnik
Maxymilian Karasiński (1995) - z drużyny juniorów
Kamil Leszczyński (1995) - półroczne wypożyczenie z MOP Pomezania
Patryk Ozga (1995) - z drużyny juniorów
Krystian Zasadzki (1992) - tranfer definitywny z Akademii Piłkarskiej Malbork

Nikt nie ubył


Autor: Paweł Mirek



18.02.2012,Co nowego w Ruchu?

Po bardzo nieudanym sportowo roku 2011 (spadek z A-klasy, dopiero 8 miejsce po rundzie jesiennej VIII grupy B-klasy), 9 stycznia 2012 zespół Ruchu Gościszewo rozpoczął przygotowania do rundy wiosnnej sezonu 2011/2012. Przez ostatnie 6 tygodni trenowaliśmy po dwa razy w tygodniu na obiektach sportowych sztumskiego Gimnazjum nr. 1. Zajęcia odbywały się zarówno na sali gimnastycznej jak i siłowni. Frekwencja była przyzwoita, średnia uczestniczących zawodników w zajęciach wyniosła jedenastu zawodników. Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy kolejny etap przygotowań. Treningi będą odbywać się na sztucznym boisku obok Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku, przynajmniej dwa razy w tygodniu, jednak "głód piłki" w zespole jest duży i nie wykluczamy, że będziemy trenować nawet trzy razy w tygodniu.
W miniona niedzielę rozegraliśmy już pierwszy sparing tej zimy. Na sztucznej nawierzchni w Malborku, zremisowaliśmy z Jurandem Lasowice 2-2. Bramki zdobyli: Lizińczyk i Zasadzki. Jak na pierwszy mecz, momentami gra wyglądała obiecująco, cieszy też bardzo dobra frekwencja (obecnych było siedemnastu piłkarzy). Poniżej podaję rozkład kolejnych sparingów:

19.02.2012 g.14 Ruch - Błękitni Stare Pole 4-6 (3-1,1-2,0-3) Bramki: Zasadzki dwie, Zachaczewski i Chat po jednej (Malbork, Toruńska 60)
25.02.2012 g.(?) Powiśle Stary Targ - Ruch 3-1 (0-0,2-0,1-1) Bramka: Matyszczak (Stary Targ)
3.03.2012 g.(?) Ruch - Błękitni Stare Pole 0-2 (0-0) (Gościszewo)
7.03.2012 g.18 AP Malbork (junior B) - Ruch 3-2 Bramki: Matyszczak dwie (Malbork, Toruńska 60)
10.03.2012 g.14 Ruch - Wielbark 4-2(2-1) Bramki: Zachaczewski, Matyszczak, Lizińczyk, Sławuta po jednej (Gościszewo)
17.03.2012 g.15 Rodło II Kwidzyn - Ruch 2-6 (1-4) Bramki: Zasadzki cztery, Lizińczyk i Chat po jednej

W planie jest również rozegranie w tygodniu jako jednostka treningowa sparingu z zespołem junior B Akademii Piłkarskiej Malbork.

Ruchy kadrowe
Na tą chwilę z zespołu nikt nie odchodzi. Arek Wesołowski od początku roku przygotowuje się i rozgrywa mecze sparingowe w Pomezani Malbork. Do tej pory nikt z tego klubu do nas nie zgłosił się oficjalnie po Arka, tak więc wygląda na to że pozostanie On w naszym klubie. W kręgu zainteresowania Błękitnych Stare Pole byli/są Radek Wojtczak i Radek Sławuta, jednak swoich "legend", symboli odrodzenia Ruchu z 2004 roku, nie zamierzamy oddawać "za paczkę śliwek". Także po kilku rozmowach z zainteresowanymi, przekonaliśmy ich że warto nadal reprezentować barwy niebiesko-biało-czarnych. W dziale "nowe twarze" moge napisać Szymon Gadowski (rocznik 1993) oraz Krystian Zasadzki (rocznik 1992) obaj reprezentowali dotychczas Akademię Piłkarską Malbork. W tym tygodniu zostały ustalone szczegóły obu transferów definitywnych, pozostało tylko złożenie podpisów na umowach transferowych. Trzecim graczem zgłoszonym w przerwie zimowej będzie Patryk Ozga, który w poprzednim sezonie grał w zespole juniorów Ruchu. Być może czwartym nowym zawodnikiem będzie Wojciech Grzegorczyk (rocznik 1993), który od października 2011 trenuje w naszym klubie. Na treningach spisuje się obiecująco, jeśli potwierdzi swoja dobrą postawę również w grach kontrolnych to może liczyć na zgłoszenie do rozgrywek B-klasy. Wojtek jak dotąd nie był zarejestrowany w żadnym klubie.

Sprawy organizacyjne.
Przerwa w rozgrywkach nie przyniosła żadnych zmian we władzach klubu. Po zakończeniu sezonu, dwukrotnie odbyło się spotkanie Zarządu klubu. Przed startem ligi planowane jest jeszcze jedno takie spotkanie. Dzięki włożonej ciężkiej pracy, udało się naszemu Prezesowi Radkowi Meryk, rozliczyć dotację za ubiegły rok. Środki które otrzymaliśmy na obecny rok powinny wystarczyć na podstawową działalność klubu. Mamy świadomość, że wynik sportowy musi się w znaczący sposób podnieść ponieważ mamy zapewnienia od strony sponsorów o ich dodatkowym wsparciu jeśli będziemy liczyć się w walce o awans. Jeśli nie w tym sezonie to na pewno w przyszłym.


Autor: Paweł Mirek



13.12.2011,Charytatywny turniej wspierający Dawida Wolniakowskiego "Flekiego"

Rodzina, znajomi, organizatorzy oraz Klub Piłkarski "Ruch" Gościszewo, zapraszają wszystkich ludzi dobrego serca na turniej piłkarski, który odbędzie się aby pomóc Dawidowi Wolniakowskiemu. Dawid to nasz kolega z drużyny, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi, pare godzin po naszym meczu z Czarnymi Straszewo w sierpniu br. Turniej odbędzie się 17 grudnia 2011 (sobota) od godz. 9.00 w Hali gimnastycznej Gimnazjum nr. 3 przy ul. Wybickiego w Malborku. Pokażmy Dawidowi, że może na nas liczyć w najtrudniejszych chwilach!

Autor: Paweł Mirek



11.11.2011,Dobre zakończenie. Ruch - Błyskawica Postolin 3-1 (1-1)

W ostatnim spotkaniu rozegranym w roku 2011, pokonaliśmy lokalnego rywala Błyskawice Postolin w stosunku 3-1. Ruch zagrał w następującym składzie: Milanowski - Chomicz (od 10 min. Kiełkowski, Dziuk, Radek Wojtczak, Wesołowski - Sławuta, Klimczewski, Mirek (od 46 min. Paźniewski), Chat - Zachaczewski (od 46 min. Radomski), Skowroński (od 65 min. Lizińczyk).
Bramki: Zachaczewski, Sławuta i Lizińczyk
Żółte kartki: brak


Autor: Paweł Mirek



11.11.2011,Złe demony wreszcie odeszły. Ruch - Balaton Klasztorek 7-1 (5-0)

Ruch Gościszewo wreszcie odniósł zwycięstwo. Fatalna passa bez wygranej trwała całe 8 kolejek (7 porażek i jeden remis) od nieszczęsnej wygranej 7-0 ze Straszewem.Ruch zagrał w następującym składzie: Milanowski - Manteufel, Dziuk, Radek Wojtczak, Chomicz - Lizińczyk (od 70 min. Sławuta), Mirek, Chat, Wesołowski - Zachaczewski (od 65 min. Radomski), Czerson
Bramki: Dziuk, Zachaczewski, Lizińczyk, Czerson, Mirek, Chat i Radomski
Żółta kartka: Wesołowski


Autor: Paweł Mirek



11.11.2011,Powiśle Pawlice-Rakowiec - Ruch 2-0 (0-0)

W meczu wyjazdowym rozegranym w Rakowcu, przegraliśmy z tamtejszym Powiślem 2-0. Ruch zagrał w następującym składzie: Kiełkowski - Manteufel, Hawryszkiewicz, Radek Wojtczak, Wesołowski - Sławuta, Chat, Klimczewski (od 46 min. Mirek), Taras (od 70 min. Lizińczyk) - Matyszczak (od 67 min. Skowroński), Radomski (od 67 min. Czerson)
Żółte kartki: brak


Autor: Paweł Mirek



17.10.2011,Ruch - Sokół Mareza 0-1 (0-0)

W dziewiątej kolejce sezonu 2011-2012, przegraliśmy na własnym boisku z zespołem Sokół Mareza 0-1.
Zagraliśmy w następującym składzie:
Ruch:Kiełkowski - Sławuta, Radek Wojtczak, Hawryszkiewicz, Taras (od 46 min. Wesołowski) - Matyszczak, Klimczewski, Mirek, Chat - Czerson (od 65 min. Lizińczyk), Skowroński (od 46 min. Radomski)
Żółta kartka: Radek Wojtczak (trzecia w sezonie)


Autor: Paweł Mirek



16.10.2011,Sobieski Gniew - Ruch 5-2 (2-1)

W ósmej kolejce sezonu 2011-2012, przegraliśmy w meczu wyjazdowym z zespołem Sobieski Gniew.
Zagraliśmy w następującym składzie:
Ruch: Milanowski - Kiełkowski, Gostumski, Radek Wojtczak, Radomski - Sławuta, Chat, Klimczewski, Mirek (od 46 min. Lizińczyk), Matyszczak - Czerson
Żółta kartka: Sławuta


Autor: Paweł Mirek



06.10.2011,Rodło Trzciano - Ruch 4-0 (1-0)

W siódmej kolejce sezonu 2011-2012, przegraliśmy w meczu wyjazdowym z zespołem Rodło Trzciano. Zamiast po pierwszej połowie wygrywać z 4-0, przegrywaliśmy 0-1. Trzy sytuacje sam na sam zmarnowali: Taras, Mirek i Sławuta oraz oddaliśmy conajmniej dwa bardzo groźne strzały z dystansu, które minimalnie mineły bramkę Rodła. Bramkę oczywiście tracimy ze stałego fragmentu gry. Druga połowa to proste błędy w obronie, szybko stracone dwie bramki i było po meczu. Dalej śróbowaliśmy statystykę nie wykorzystanych sytuacji sam na sam. Ponownie Sławuta i Matyszczak nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy. Wynik poszedł w świat, a my musimy się podnieść z kolan.
Zagraliśmy w następującym składzie:
Ruch: Milanowski - Manteufel, Dziuk, Chomicz, Radek Wojtczak ( od 60 min. Kiełkowski) - Taras (od 60 min, Lizińczyk), Chat, Klimczewski (od 70 min. Skowroński), Mirek (od 60 min. Gostumski), Matyszczak - Sławuta
Żółte kartki: Sławuta, Chomicz, Gostumski


Autor: Paweł Mirek



29.09.2011,Bolesna porażka. Ruch - Rodło II Kwidzyn 2-3 (2-2)

W szóstej kolejce sezonu 2011-2012, przegraliśmy na własnym boisku z zespołem rezerw kwidzyńskiego Rodła.Drużyna Rodła w pierwszej połowie wzmocniona czteroma zawodnikami z I zespołu miała więcej z gry, jednak na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku remisowym. W dodatku Ruch nie wykorzystał dwóch sytuacji sam na sam. W drugiej połowie to Ruch przeważał, jednak bramkę po stałym fragmencie strzeliło Rodło i tak musieliśmy przełknąć gorycz porażki.
Zagraliśmy w następującym składzie:
Ruch: Milanowski - Arek Wesołowski, Hawryszkiewicz (46 min. Dziuk), Manteufel (60 min. Mirek), Sławuta - Lizińczyk (46 min. Chomicz), Chat, Klimczewski, Radomski - Skowroński (46 min.Zachaczewski), Matyszczak
Żółte kartki: brak


Autor: Paweł Mirek



21.09.2011,Nogat - Ruch 2-0 (1-0)

W piątej kolejce sezonu 2011-2012, zagraliśmy na sztucznej murawie w Malborku z zespołem Nogatu. Szczególnie w pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się dość przeciętnie i odnieślimy drugą wyjazdową porażkę w tym sezonie.
Zagraliśmy w następującym składzie:
Ruch: Wyrostkiewicz - Kiełkowski (46 min. Budziński), Dziuk (46 min. Gostumski), Chomicz, Radek Wojtczak - Lizińczyk (35 min. Klimczewski), Chat, Mirek (75 min. Manteufel) - Zachaczewski, Matyszczak
Żółte kartki: Mirek, Matyszczak, Gostumski


Autor: Paweł Mirek



13.09.2011,Sprawiedliwy remis. Ruch - Waplewo 2-2 (1-1)

W czwartej kolejce sezonu 2011-2012, podejmowaliśmy na własnym boisku naszego odwiecznego rywala - zespół LKS Waplewo. Po dość dobrym, szybkim meczu, obie drużyny sprawiedliwie podzieliły się po jednym punkcie. Nie zabrakło emocji i dramaturgi. Mecz trzymał w napieciu do końcowego gwizdka sędziego
Zagraliśmy w następującym składzie:
Ruch: Milanowski - Kiełkowski (60 min. Zachaczewski), Dziuk, Chomicz, Radek Wojtczak - Sławuta, Chat, Klimczewski (35 min. Mirek), Radomski (46 min. Gostumski) - Paźniewski (75 min. Lizińczyk), Matyszczak
Bramki dla Ruchu: Marcin Matyszczak (37 min.) i Damian Dziuk (70 min. z karnego)
Żółta kartka: Paweł Chat
Czerwona kartka: Radosław Sławuta (40 min.)


Autor: Paweł Mirek



05.09.2011,Jak najszybciej zapomnieć o tym meczu.GKS Gardeja - Ruch Gościszewo 3-1 (1-1)

Po dwóch pewnych zwycięstwach w trzeciej kolejce jechaliśmy na trudny teren do Gardeji. Zagraliśmy bardzo słabo. Można powiedzieć, że dostaliśmy kubeł zimnej wody na rozgrzane głowy (w przenośni i dosłownie bo ponownie było upalnie). Zagraliśmy w następującym składzie:
Ruch: Milanowski - Kiełkowski (65 min. Budziński), Dziuk, Manteufel, Radek Wojtczak (65 min. Gostumski) - Chat (60 min. Lizińczyk), Mirek, Klimczewski, Radomski - Matyszczak, Pażniewski
Bramka dla Ruchu: samobójcza lub Marcin Matyszczak - do ustalenia
Żółte kartki: Milanowski i Radek Wojtczak
Warto jeszcze dodać, że mecz w Gardeji był debiutem nowo pozyskanego Patryka Paźniewskiego którego pozyskaliśmy z Błyskawicy Postolin. W ostatniej chwili udało nam się również pozyskać Arka Wesołowskiego, który dotychczas bronił barw Juranda Lasowice.


Autor: Paweł Mirek



04.09.2011,Ruch Gościszewo - Czarni Straszewo 7-0 (6-0). Fleki trzymaj się!

Z powodu kłopotów technicznych dopiero dziś mam możliwość uzupełnienia informacji o meczu, który rozegraliśmy w poprzedni weekend. Na własnym boisku odnieśliśmy długo oczekiwane zwycęstwo. Ostatni raz wygraliśmy w meczu kończącym rozgrywki B-klasy, dokładnie 20 czerwca 2010 roku w meczu z Jurandem Lasowice 3-0. W meczu ze Straszewem zagraliśmy w następującym składzie:
Ruch: Milanowski - Kiełkowski (75 min. Hawryszkiewicz), Dziuk, Manteufel, Radek Wojtczak - Chat, Klimczewski, Mirek (od 46 min, DAWID WOLNIAKOWSKI), Radomski - KRECZKO (19 min. Zachaczewski), Lizińczyk (od 60 min. Piątek)
Bramki: Kreczko x3, Zachaczewski x2, Radek Wojtczak i Radomski x1
Żółte kartki: Milanowski i Radek Wojtczak

Nie bez powodu wyróżniłem dwa nazwiska Dawida Wolniakowskiego i Łukasza Kreczko. Pierwszy już w godzinach późno wieczornych po meczu, uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Niestety rokowania są bardzo złe. Narazie ograniczę się do tej skromnej informacji, jeśli będziemy wiedzieć coś więcej o stanie zdrowia "Flekusia" - natychmiast poinformujemy. Natomiast Łukasz po strzeleniu w 18 minut "hat-tricka" doznał bardzo poważnej kontuzji kolana i jeżeli wogóle wróci do gry w piłkę to za miniumum 12-18 miesięcy.
Jeśli chodzi o sam mecz to chyba wynik mówi sam za siebie. Mieliśmy dużą przewagę, Łukasz Kreczko do momentu zejścia z boiska był nie do zatrzymania przez obrońców gosci. Widać było nasze lepsze przygotowanie fizyczne i doświadczenie.


Autor: Paweł Mirek



21.08.2011,Dobry początek, wygrana w Postolinie

Na pierwszy mecz w sezonie 2011/2012 pojechaliśmy z różnych przyczyn w zaledwie 13-sto osobowym składzie. Ruch zagrał w następującym składzie: Milanowski - Kiełkowski, Dziuk, Chat, Radek Wojtczak - Sławuta (35 min. Manteufel), Klimczewski (76 min. Hawryszkiewicz), Mirek, Matyszczak - Kreczko, Zachaczewski.

Pierwszą połowę meczu zagraliśmy słabo, tak jakby to był nasz debiut w wyższej klasie rozgrywkowej. Już na samym początku Błyskawica miała trzy sytuacje pod naszą bramką - wykorzystała jedną. Po nerwowym początku powoli przejmowalismy incjatywę. W 30 minucie doprowadziliśmy do remisu. Rzut karny pewnie wykorzystał Radek Wojtczak. Na przerwę jednak schodziliśmy przegrywając. Straciliśmy bramkę "do szatni" znowu po stałym fragmencie gry (rzut rożny). W szatni było "gorąco", kilka ostrów słów Trenera i po przerwie ostro wzieliśmy się do odrabiania strat. W 48 minucie lewym skrzydłem ładnie przedarł się Łukasz Kreczko, chciał podać do Adama Zachaczewskiego ale te zagranie przeciął obrońca Postolina, tak niefortunnie, że strzelił samobójczą bramkę. Od 50 do 70 minuty mieliśmy przygniatającą przewagę i cztery nie wykorzystane "setki". Na prowadzenie wyszliśmy dopiero w 73 minucie po (nie skromnie przyznam) kapitalnym strzale Pawła Mirka z ok 20 metrów w samo okienko bramki Błyskawicy. W końcówce podświadomnie chcieliśmy dowieźć wynik i nie potrzebnie cofneliśmy się, było trochę nerwowo ale udało się utrzymać te skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.


Autor: Paweł Mirek



14.08.2011,Ruch tydzień przed startem nowego sezonu

Już w najbliższą niedzielę nasz zespół na boisku w Postolinie rozpocznie nowy sezon w klasie B, grupie VIII Malbork. W tym newsie chciałbym podsumować okres przygotowawczy, przedstawić zgłoszoną kadrę Ruchu na najbliższy sezon wraz z opisem rozszad kadrowych.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczeliśmy dokładnie 12 lipca 2011 pod opieką Łukasza Kreczko, treningami na własnym obiekcie w Gościszewie. Po za dwoma treningami w tygodniu rozegraliśmy pięć meczów sparingowych. Poniżej krótkie przypomnienie tych meczy:

1. Ruch Gościszewo - Wielbark 4-1 (0-1), bramki: Kreczko dwie, Sławuta i Dziuk
2. Ruch Gościszewo - Nogat Malbork 2-3 (2-1), bramki: Gostumski Taras
3. Powiśle II Dzierzgoń - Ruch Gościszewo 4-2 (2-1), Gostumski i Kreczko
4. Ruch Gościszewo - Jurand Lasowice 5-0 (0-0), bramki: Kreczko dwie, Matyszczak dwie i Chat
5. Ruch Gościszewo - Błękitni Stare Pole 0-0

W pierwszych trzech meczach grało bardzo dużo zawodników, Trener dokonywał licznych zmian w trakcie rozgrywanych meczy. Dwa ostatnie sparingi zagraliśmy składem zbliżonym do wyjściowego na pierwszy ligowy mecz i trzeba przyznać, że te dwa ostatnie dobre występy pozwalają optymistycznie podejść do nowego sezonu.

Poniżej zgłoszona kadra KP Ruch Gościszewo:

Bramkarze: Milanowski Tomasz (88), Wolniakowski Dawid (80), Wyrostkiewicz Andrzej (83)
Obrońcy: Budziński Damian (93), Chomicz Dawid (87), Dziuk Damian (86), Hawryszkiewicz Marcin (78), Kiełkowski Jakub (94), Manteufel Jacek (86), Wesołowski Arkadiusz (88), Wojtczak Łukasz (82), Wojtczak Radosław (86)
Pomocnicy: Chat Paweł (83), Gostumski Tomasz (88), Klimczewski Patryk (93), Lizińczyk Rafał (77), Mirek Paweł (78), Piątek Łukasz (85), Radomski Krzysztof (91), Sławuta Radosław (85), Taras Daniel (89)
Napastnicy: Kreczko Łukasz (80), Matyszczak Marcin (81), Patryk Paźniewski (89), Skowroński Jarosław (86), Zachaczewski Adam (71)

Przybyli: Wesołowski Arkadiusz (z Jurand Lasowice Wielkie), Paźniewski Patryk (z Błyskawicy Postolin), Wolniakowski Dawid (z Juranda Lasowice), Kiełkowski Jakub (z drużyny juniorów), Piątek Łukasz, Skowroński Jarosław, Wojtczak Łukasz (wznowili treningi)
Odeszli: Michalski Emilian (Błyskawica Postolin), Roszkowski Jacek (Powiśle Czernin), Krakowiak Piotr (koniec okresu wypożyczenia z Pomezani), Frąckowiak Wojciech (Powiśle Czernin), Dobrowolski Kamil (sprawy zawodowe), Rosiak Wojciech (nie wznowił treningów - leczy poważną kontuzję)


Autor: Paweł Mirek



08.07.2011,Słabe pożegnanie, słabego sezonu. Ruch - Spójnia 0-3 (0-2)

W ostatnim meczu sezonu 2010/2011 gdańskiej IV grupy A-klasy, przegraliśmy na własnym stadionie 3-0 z zespołem Spójni Sadlinki. Zagraliśmy przeciętnie i zespół z Sadlinek odniósł jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Ruch zagrał w następującym składzie: Milanowski (od 46 min. Wyrostkiewicz) - Sławuta (od 75 min Hawryszkiewicz), Roszkowski, Budziński (od 35 min. Zachaczewski), Wojtczak - Taras, Chat, Krakowiak, Mirek (od 55 min. Manteufel), Gostumski - Kreczko

Autor: Paweł Mirek



07.06.2011,Czarna rozpacz. Restal - Ruch 2-1 (0-0)

W kompromitujący sposób przegraliśmy wyjazdowy mecz w Kulicach. Marnym usprawiedliwieniem jest brak pięciu podstawowych zawodników, ale ten fakt, na pewno nie pozwolił nam na przyzwoity występ tego dnia. Dodatkowo, przed samym wyjściem na rozgrzewke, nasz tego dnia jedyny bramkarz - Tomek Milanowski, zgłosił dolegliwości żołądkowe. Na pozycji bramkarza zagrał zawodnik z pola Damian Dziuk.
Ruch zagrał w następującym składzie:Dziuk - Budziński, Frąckowiak, Zachaczewski, Sławuta - Matyszczak, Chat, Krakowiak, Mirek (od 55 min.Radomski) - Kreczko
Bramka: Zachaczewski (80 min)
Czerwona kartka: Dziuk (90+1)


Autor: Paweł Mirek



23.05.2011,Stracone zwycięstwo w ostatniej minucie meczu. Powiśle II - Ruch 2-2 (1-1)

W meczu wyjazdowym w Starym Mieście, zremisowaliśmy z tamtejszym zespołem Powiśla II Dzierzgoń 2-2 (1-1), tracąc drugą bramkę w doliczonym czasie gry. Pozostał duży niedosyt, jednak z przebiegu gry wynik remisowy jest jak najbardziej zasłużony.
Ruch zagrał w następującym składzie:Milanowski - Wojtczak, Frąckowiak, Roszkowski, Sławuta - Matyszczak, Klimczewski, Chat, Krakowiak (od 46 min.Radomski), Taras (od 90 min. Lizińczyk)- Kreczko (od 85 min. Dziuk)
Bramki: Chat (9 min), Kreczko (58 min)


Autor: Paweł Mirek



16.05.2011,Remis, który nic nie daje. Ruch - Zawisza 1-1 (0-1)

Po drugim wyjazdowym zwycięstwie, przystąpiliśmy do meczu z zespołem Zawiszy Czarne Dolne z mocnym postanowieniem odniesienia pierwszego zwycięstwa na własnym stadionie w tym sezonie. Niestety, pomimo dobrej postawy przeciwko vice liderowi osiągneliśmy "tylko" remis.
Ruch zagrał w następującym składzie: Milanowski - Wojtczak, Roszkowski, Chomicz, Sławuta - Matyszczak (70 min. Radomski), Krakowiak, Chat (od 65 min. Zachaczewski), Taras , Mirek (od 50 min. Klimczewski) - Kreczko
Bramka Piotr Krakowiak (w 60 min. z rzutu karnego)


Autor: Paweł Mirek



07.05.2011,Niespodziewane, ale w pełni zasłużone zwycięstwo na boisku vice-lidera. Powiśle Stary Targ - Ruch Gosciszewo 1-3 (0-0)


Ruch zagrał w następującym składzie: Milanowski - Frąckowiak, Roszkowski, Chomicz, Sławuta - Matyszczak, Krakowiak (od 76 min. Manteufel), Chat (od 65 min. Klimczewski), Taras (od 58 min. Radomski), Mirek (od 62 min. Zachaczewski) - Kreczko
Bramki Łukasz Kreczko (w 73 min.), Marcin Matyszczak (w 80 min) i Krzysztof Radomski (w 87 min)


Autor: Paweł Mirek



01.05.2011,Lider za silny. Ruch - Orzeł 0-5 (0-2)

W ostatnią sobote nasz zespół podejmował na własnym boisku, zdecydowanego lidera naszej IV grupy A-klasy - Orzeł Subkowy. Pomimo ambitnej i momentami naprawdę dobrej grze, przegraliśmy wysoko 0-5. 3 bramki straciliśmy po stałych fragmentach gry a pod bramką rywali, po raz kolejny raziliśmy nieskutecznością. Przegraliśmy zasłużenie, jednak ten kto był na meczu potwierdzi, że zdecydowanie za wysoko.
Ruch zagrał w następującym składzie: Milanowski - Wojtczak, Dziuk (65 min. Budziński), Chomicz, Sławuta - Matyszczak (od 75 min. Krzysztof Rogowski), Klimczewski (od 46 min. Krakowiak), Chat, Taras, Mirek - Kreczko


Autor: Paweł Mirek



17.04.2011,Pierwsze zwycięstwo!Świt - Ruch 0-2 (0-1)

Bardzo długo czekaliśmy na pierwsze zwycięstwo po awansie do A-klasy, bo aż do 14 kolejki. Przełamanie nastąpiło na boisku w Radostowie, gdzie pokonaliśmy w pełni zasłużenie tamtejszy Świt 2-0 (1-0)
Ruch zagrał w następującym składzie: Milanowski - Wojtczak, Roszkowski, Chomicz, Sławuta - Matyszczak (od 80 min Dziuk), Klimczewski (od 70 min. Manteufel), Chat, Taras, Mirek (od 60 min Budziński) - Kreczko (od 83 min. Rosiak)
Bramki Łukasz Kreczko (w 10 min z rzutu karnego), Daniel Taras (w 65 min)


Autor: Paweł Mirek



08.04.2011,Ruch - LKS Waplewo 0-3

W pierwszym meczu rundy rewanżowej sezonu 2010/2011, rozegranym na własnym boisku , przegraliśmy z zespołem LKS Waplewo 0-3 (0-2)
Ruch zagrał w następującym składzie:Wyrostkiewicz - Wojtczak (od 46 min. Budzińśki), Dziuk, Chomicz, Frąckowiak - Rogowski (od 46 min. Matyszczak), Klimczewski, Chat (od 70 min. Jeż), Sławuta - Kreczko (od 80 min. Mirek), Krakowiak
Czerwona kartka: Wojciech Frąckowiak (za dwie żółte, 60 min)


Autor: Paweł Mirek



08.04.2011,Kadra na mecz z LKS Waplewo

Bramkarze: Andrzej Wyrostkiewicz, Wojciech Rosiak
Obrońcy: Damian Dziuk, Radek Wojtczak, Wojciech Frąckowiak, Dawid Chomicz, Jacek Manteufel, Damian Budziński
Pomocnicy: Radosław Sławuta, Paweł Chat, Paweł Mirek, Patryk Klimczewski, Krzysztof Radomski, Marcin Matyszczak
Napastnicy: Piotr Krakowiak, Kamil Jeż, Łukasz Kreczko, Kamil Dobrowolski

Nie zagrają: Tomasz Gostumski, Jacek Roszkowski (kontuzjowani)
Daniel Taras, Tomasz Milanowski (praca)


Autor: Paweł Mirek



08.04.2011,Sokół - Ruch 2-0

W drugim meczu rundy rewanżowej sezonu 2010/2011, przegraliśmy na boisku w Lubichowie 2-0 (2-0)
Ruch zagrał w następującym składzie:Milanowski - Wojtczak, Roszkowski (60 min. Mirek), Chomicz, Frąckowiak - Matyszczak (od 46 min. Michalski), Klimczewski (od 46 min. Budziński), Taras - Jeż (od 70 min. Dobrowolski), Krakowiak
Żółte kartki: Jacek Roszkowski, Emilian Michalski, Damian Budziński, Radosław Wojtczak


Autor: Paweł Mirek



02.04.2011,Nieudany początek

W pierwszym meczu rundy rewanżowej sezonu 2010/2011, przegraliśmy na boisku w Lasowicach Wielkich 5-2 (2-0)
Ruch zagrał w następującym składzie:Wyrostkiewicz - Wojtczak, Dziuk, Chomicz, Sławuta (od 65 min. Mirek) - Radomski (od 46 min. Matyszczak), Chat (od 58 min. Roszkowski), Klimczewski, Taras - Kreczko (od 80 min. Budziński), Krakowiak
Bramki: Piotr Krakowiak w 57 minucie (rzut karny) i Jacek Roszkowski w 85 minucie
Żółte kartki:Dawid Chomicz, Radek Sławuta, Paweł Mirek, Marcin Matyszczak i Jacek Roszkowski


Autor: Paweł Mirek



25.03.2011,Kadra na mecz z Jurandem

Bramkarze: Andrzej Wyrostkiewicz, Tomasz Milanowski
Obrońcy: Damian Dziuk, Radek Wojtczak, Jacek Roszkowski, Emilian Michalski, Dawid Chomicz, Radosław Sławuta, Damian Budziński
Pomocnicy: Daniel Taras, Paweł Chat, Paweł Mirek, Patryk Klimczewski, Krzysztof Radomski, Marcin Matyszczak
Napastnicy: Piotr Krakowiak, Kamil Jeż, Łukasz Kreczko

Nie zagrają: Tomasz Gostumski (kontuzjowany)
Wojciech Frąckowiak (praca)


Autor: Paweł Mirek



21.03.2011,Nowy-stary Zarząd. Nowy Trener. Nowi zawodnicy.

Pierwsze trzy miesiące br. z życia klubu Ruch Gościewo można nazwać jednym określeniem "idzie nowe". Jak wcześniej informowaliśmy w dniu 11 stycznia 2011 odbyło się spotkanie organizacyjne, które ku naszemu zadowoleniu cieszyło się dużym zainteresowaniem. Podczas tego spotkania został wybrany Zarząd klubu, w wiekszości zostaly wybrane te same osoby które tworzyły dotychczasowych Zarząd. Prezesem klubu został ponownie wybrany Radosław Meryk. Zarząd tworzą: Dariusz Gardyjasz (który jest jednocześnie kierownikiem zespołu seniorów), Paweł Mirek, Marcin Hawryszkiewicz i Jacek Manteufel. Do Komisji Rewizyjnej wybrani zostali: Jarosław Gapiński (który jest jednocześnie kierownikiem zespołu juniorów), Piotr Stech i Radosław Wojtczak. Jedną z pierwszych decyzji nowego Zarządu było powołanie nowego Trenera zespołu seniorów którym został dobrze znany wszystkim sympatykom naszego klubu - Łukasz Kreczko. Kolejną decyzją było powierzenie prowadzenia zespołu juniorów, także osobie bardzo blisko związanej z naszym klubem Wiesławowi Bartkowskiemu. Nowym Trenerom życzymy powodzenia w rywalizacji sportowej i satysfakcji z prowadzenia naszych zespołów. W rozwinięciu newsa podsumowanie okresu przygotowawczego i przedstawienie nowych zawodników, którzy zasilili nasz klub w tym okresie.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



03.01.2011,Spotkanie organizacyjne. Początek przygotowań. Plan sparingów seniorów

Zarząd klubu KP Ruch Gościszewo, uprzejmie zaprasza wszystkich sympatyków, piłkarzy zespołu seniorskiego i juniorskiego oraz działaczy klubu na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dnia 7 stycznia 2011 (piątek) o godz 18.30 w budynku Szkoły Podstawowej w Gościszewie.

Pierwszy trening kadry seniorów zaplanowany jest na dzień 11 stycznia 2011

Plan sparingów kadry seniorów:
1. 5 luty - Straszewo (B - klasa) 0-2 (0-0)
2. 12 luty - Powiśle Stary Targ (A - klasa) 4-2 (2-0) Gostumski, Dziuk (k), Kreczko, Matyszczak
3. 19 luty - Sokół Mareza (B - klasa) 2-6 (1-1) Rosiak, Zachaczeski
4. 27 luty - Powiśle Czernin (B - klasa) 4-3 (3-1) Kreczko, Jeż x3
5. 5 marca - LKS Waplewo (A - klasa) 8-1 (1-1) Piotr Krakowiak x2, Wojciech Rosiak x 2, Daniel Taras x2, Kamil Jeż, samobójcza
6. 13 marca, g.16 (sztuczne w Malborku) - Błękitni Stare Pole (V - liga) 3-2 (1-0) Krakowiak, Matyszczak x2
7. 19 marca (Gościszewo g. 15) - Lisovia Lisewo Mlb. (B - klasa) 1-0 (1-0) Krakowiak

Juniorzy trenować będą dwa razy w tygodniu (sobota g. 11, środa g. 16) na hali sportowej w Czerninie. Pierwszy trening odbędzie się już w najbliższą sobotę (8.01.2011)


Autor: Paweł Mirek



08.11.2010,Porażka po zaciętej walce

W ostatnim meczu, tej nie udanej rundy jesiennej sezonu 2010/2011, przegraliśmy na boisku w Sadlinkach z tamtejszą Spójnią 2-1 (0-1).
Ruch zagrał w następującym składzie:Wyrostkiewicz - Wojtczak, Dziuk, Manteufel (od 67 min. Mirek), Sławuta - Wudarczyk, Chat, Borowiecki, Roszkowski (od 83 min. Hawryszkiewicz), Matyszczak (od 75 min. Skowroński) - Górak (od 78 min. Rachański)
Bramka: Mariusz Borowiecki w 40 minucie


Autor: Paweł Mirek



01.11.2010,Niestety, ponownie tylko remis

W bardzo ważnym meczu dla naszej drużyny, zaledwie zremisowaliśmy na własnym boisku z ostatnią drużyną w tabeli Restalem-Agri Kulice 2-2 (1-1).
Ruch zagrał w następującym składzie:Milanowski - Wojtczak, Dziuk, Roszkowski, Manteufel (od 46 min. Skowroński) - Chat, Borowiecki (od 70 min. Lizińczyk), Karlak (od 65 min. Gostumski), Matyszczak (od 46 min. Mirek) - Piór, Sławuta
Bramki: Paweł Chat dwie (40 i 55 min. z rzutów karnych)


Autor: Paweł Mirek



30.10.2010,3 pkt. za walkower w Gniewie

W dziewiątej kolejce zdobyliśmy bez walki 3 pkt. w Gniewie. Piłkarze Mewy Gniew nie wyszli na boisko protestując przeciwko władzom klubu. Nie znamy przyczyn takiego zachowania, i tak doszło do kuriozalnej sytuacji, że mecz się nie odbył z winy gospodarzy. Tak więc w tamte sobotnie popołudnie zwiedziliśmy Gniew i udaliśmy sie w drogę powrotną.

Autor: Paweł Mirek



18.10.2010,Ruch - Powiśle II Dzierzgoń 0-3 (0-1)

W ósmej kolejce sezonu 2010/2011 Ruch przegrał na własnym boisku 0-3 z zespołem Powiśle II Dzierzgoń. Niestety, to jest już czwarta porażka naszego zespołu z rzędu.
Ruch: Milanowski - Czerson (od 57 min. Aleksander Olszewski), Dziuk, Skowroński (od 60 min. Manteufel), Hawryszkiewicz - Wojtczak, Chat, Borowiecki, Sławuta (od 67 min. Mirek) - Roszkowski, Matyszczak


Autor: Paweł Mirek



11.10.2010,Zawisza Czarne Dolne - Ruch 2-0 (1-0)

W siódmej kolejce sezonu 2010/2011 Ruch przegrał wyjazdowe spotkanie 0-2 z zespołem Zawiszy
Ruch: Wyrostkiewicz - Czerson, Wojtczak, Dziuk, Hawryszkiewicz - Sławuta, Karlak, Borowiecki (od 70 min. Manteufel), Chat - Wasilewski, Matyszczak (od 46 min. Mirek)
Żółta kartka: Wasilewski (czwarta w sezonie)


Autor: Paweł Mirek



04.10.2010,Ruch - Powiśle Stary Targ 0-4 (0-3)

W szóstej kolejce sezonu 2010/2011 Ruch poniósł dotkliwą porażkę na własnym obiekcie 0-4 z zespołem Powiśla Stary Targ
Ruch: Wyrostkiewicz - Wojtczak (od 46 min. Manteufel), Roszkowski, Skowroński (od 46 min. Dziuk), Hawryszkiewicz - Górak (od 46 min. Kiełkowski), Karlak, Borowiecki (od 46 min. Mirek), Chat - Wasilewski, Matyszczak
Żółta kartka: Wasilewski (trzecia w sezonie)


Autor: Paweł Mirek



25.09.2010,Orzeł - Ruch 6-1 (2-0)

W piątej kolejce sezonu 2010/2011 Ruch przegrał w Subkowach z tamtejszym Orłem 6-1 (2-0).
Ruch: Milanowski - Wojtczak, Gostumski (od. 15 min. Hawryszkiewicz), Roszkowski, Frąckowiak - Kiełkowski, Chat (od 70 min. Lizińczyk), Borowiecki (od 65 min. Mirek), Sławuta - Wasilewski, Matyszczak (od 55 min. Skowroński
Bramka: Waslewski
Czerwona kartka: Frąckowiak (10 minuta)
Żółta kartka: Sławuta i Wasilewski


Autor: Paweł Mirek



24.09.2010,Kadra na mecz z Orłem

Bramkarz: Tomasz Milanowski
Obrońcy:Tomasz Gostumski, Marcin Hawryszkiewicz, Radek Wojtczak, Jacek Roszkowski, Wojciech Frąckowiak
Pomocnicy: Radosław Sławuta, Mariusz Borowiecki, Paweł Chat, Paweł Mirek, Jakub Kiełkowski, Rafał Lizińczyk, Patryk Rachański
Napastnicy: Jarosław Skowroński, Marcin Matyszczak, Patryk Wasilewski
Nie zagrają: Kreczko (kontuzjowany)
Wudarczyk (przerwał treningi)
Wyrostkiewicz, Karlak (praca)
Olszewski (angina)
Górak (obowiązki szkolne)


Autor: Paweł Mirek



19.09.2010,Remisowe fatum. Ruch - Świt 0-0

W czwartj kolejce sezonu 2010/2011 Ruch zremisował na własnym boisku z drużyną Świtu Radostowo 0-0.
Ruch: Wyrostkiewicz - Wojtczak, Gostumski, Roszkowski (od 65 min. Skowroński), Hawryszkiewicz - Górak (od 68 min. Kiełkowski), Chat (od 46 min. Mirek), Borowiecki (od 76 min. Lizińczyk), Sławuta - Wasilewski, Karlak.
Żółta kartka: Sławuta


Autor: Paweł Mirek



17.09.2010,Kadra na mecz ze Świtem

Bramkarz: Andrzej Wyrostkiewicz
Obrońcy:Tomasz Gostumski, Marcin Hawryszkiewicz, Radek Wojtczak, Jacek Roszkowski, Radosław Sławuta
Pomocnicy: Mariusz Borowiecki, Paweł Chat, Damian Dziuk, Beniamin Górak, Paweł Mirek, Jakub Kiełkowski, Rafał Lizińczyk
Napastnicy: Sebastian Karlak, Jarosław Skowroński, Marcin Matyszczak, Patryk Wasilewski
Nie zagrają: Kreczko (kontuzjowany)
Frąckowiak (szkoła)
Wudarczyk (przerwał treningi)
Milanowski (praca)
Olszewski (angina)


Autor: Paweł Mirek



15.09.2010,Pierwsza porażka. LKS Waplewo - Ruch 3-2 (0-0)

W trzeciej kolejce sezonu 2010/2011 Ruch przegrał na boisku w Waplewie z tamtejszym LKS 3-2 (0-0).
Ruch: Wyrostkiewicz - Wojtczak (od 75 min. Mirek), Hawryszkiewicz, Roszkowski, Frąckowiak - Górak (od 46. Karol Piór), Karlak, Borowiecki, Sławuta - Wasilewski (od 75 min. Skowroński), Matyszczak (od 65 min. Chat).
Bramki: Mariusz Borowiecki w 86 min. (z rzutu karnego) Sebastian Karlak w 89 min.
Czerwona kartka: Frąckowiak (za dwie żółte w 60 minucie)
Żółte kartki: Mirek, Wasilewski, Karlak


Autor: Paweł Mirek



10.09.2010,Kadra na mecz z LKS Waplewo

Bramkarze: Tomasz Milanowski, Andrzej Wyrostkiewicz
Obrońcy:Tomasz Gostumski, Marcin Hawryszkiewicz, Wojciech Frąckowiak, Radek Wojtczak, Jacek Roszkowski
Pomocnicy: Radosław Sławuta, Mariusz Borowiecki, Paweł Chat, Damian Dziuk, Beniamin Górak, Sebastian Karlak, Paweł Mirek,
Napastnicy: Jarosław Skowroński, Marcin Matyszczak, Patryk Wasilewski, Karol Piór
Nie zagrają: Kreczko (kontuzjowany)
Ulatowski (wyjazd służbowy)
Wudarczyk (przerwał treningi)


Autor: Paweł Mirek



04.09.2010,Udany pościg. Ponownie remisujemy 1-1

W drugim meczu sezonu 2010/2011 Ruch zemisował na własnym boisku z zespołem Sokoła Lubichowo 1-1 (0-0).
Ruch: Milanowski - Sławuta, Gostumski (57 min. Dziuk), Wojtczak, Hawryszkiewicz - Matyszczak, Karlak (57 min. Mirek), Borowiecki, Chat - Kiełkowski (od 36 min. Górak), Wasilewski (od 72 min. Skowroński).
Bramka: Mariusz Borowiecki w 87 min. (z rzutu karnego)
Żółtych kartek brak


Autor: Paweł Mirek



04.09.2010,Świetny debiut juniorów! Ruch- Czarni Przemysław 3:0 (2:0)

W rozegranym w sobotę meczu ligi juniorów B grupy Malbork IV, nasz zespół bardzo udanie zadebiutował wygrywając z rówieśnikami z Przemysławia 3:0.

Bramki dla gościszewian zdobyli Grzesiek Stech (dwie) oraz Filip Masłowski z rzutu karnego.
Ruch wystąpił w następującym zestawieniu: Ozga - Chojnowski, Czerson, Lejman, Masłowski - Stech, Gapiński, Kiełkowski (od 41' Meyer) - Wojno-Orański (od 52' Czerniewski), Andrzejewski (od 61' Szczupliński), Przybylski

Żółte kartki: Lejman i Chojnowski


Autor: Radek Meryk



03.09.2010,Kadra na mecz z Sokołem

Bramkarze: Tomasz Milanowski, Andrzej Wyrostkiewicz
Obrońcy:Tomasz Gostumski, Marcin Hawryszkiewicz, Jakub Kiełkowski, Radek Wojtczak, Łukasz Wudarczyk, Radosław Sławuta
Pomocnicy: Mariusz Borowiecki, Paweł Chat, Damian Dziuk, Beniamin Górak, Sebastian Karlak, Paweł Mirek, Rafał Lizińczyk
Napastnicy: Jarosław Skowroński, Marcin Matyszczak, Patryk Wasilewski
Nie zagrają: Roszkowski i Kreczko (kontuzjowani)
Manteufel (wyjazd rodzinny)
Frąckowiak (szkoła)
Ulatowski (wyjazd służbowy)


Autor: Paweł Mirek



29.08.2010,Remis na początek

W pierwszym meczu sezonu 2010/2011 Ruch zemisował na własnym boisku z zespołem Juranda Lasowice 1-1 (1-0).
Ruch: Milanowki - Wudarczyk, Roszkowski, Wojtczak, Frąckowiak - Beniamin Górak (od 65 min. Jakub Kiełkowski), Karlak, Borowiecki, Chat (od 46 min. Wasilewski) - Kreczko (od 68 min. Mirek), Matyszczak (od 80 min. Ulatowski).
Bramka: Beniamin Górak w 35 min.
Żółtych kartek brak


Autor: Paweł Mirek



28.08.2010,Kadra na mecz z Jurandem

Bramkarze: Tomasz Milanowski, Andrzej Wyrostkiewicz
Obrońcy:Marcin Hawryszkiewicz, Wojciech Frąckowiak, Jakub Kiełkowski, Jacek Roszkowski, Radek Wojtczak, Łukasz Wudarczyk
Pomocnicy: Mariusz Borowiecki, Paweł Chat, Damian Dziuk, Beniamin Górak, Sebastian Karlak, Paweł Mirek, Piotr Ulatowski
Napastnicy: Łukasz Kreczko, Marcin Matyszczak, Patryk Wasilewski
Nie zagrają: Sławuta i Gostumski (kontuzjowani)
Manteufel (praca)

Zmiany kadrowe: Przyszli: Beniamin Górak (MOP Pomezania), Sebastian Karlak (Powisle Dzierzgoń), Jakub Kiełkowski (wolny zawodnik), Marcin Matyszczak (Olimpia Sztum)
Odeszli: Mariusz Podbereżny (Olimpia Sztum - półroczne wypożyczenie), Adam Zachaczewski (zakończył przygode z piłką)


Autor: Paweł Mirek



21.08.2010,Ruch piewszy na turnieju w Czerninie

W dniu dzisiejszym na boisku w Czerninie rozegrano turniej z udziałem czterech drużyn: Powiśla Czernin, Błyskawicy Postolin, Powiśla Stary Targ i Ruchu Gościszewo. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Ruch osiągnął nastepujące wyniki:
Ruch - Błyskawica Postolin 3-0 (2-0), Wasilewski dwie (z rzutów karnych), Matyszczak
Ruch - Powiśle Stary Targ 0-1 (0-0)
Ruch - Powiśle Czernin 2-0 (2-0) Matyszczak i Mirek

Ruch: Wyrostkiewicz - Adam Czerson, Hawryszkiewicz, Roszkowski, Kiełkowski - Beniamin Górak, Karlak, Borowiecki, Chat - Wasilewski, Matyszczak. Grali jeszcze: Gostumski, Mirek, Lizińczyk i Rachański

Cieszy bardzo dobra postawa młodzieży. Dobrze mieć zaplecze w postaci tworzącej się drużyny juniorów. A za tydzień w niedzielę o godz 17.00 zagramy inauguracyjny mecz w A klasie z Jurandem Lasowice na własnym boisku. Serdecznie zapraszamy kibiców i liczymy na wasz doping!


Autor: Paweł Mirek



15.08.2010,Ruch Gościszewo - Czarni Straszewo 5-2 (2-1)

Milanowski (od 46 min. Wyrostkiewicz) - Kiełkowski, Gostumski, Dziuk, Hawryszkiewicz - Lizińczyk, Karlak, Mirek, Chat - Matyszczak, Wasilewski. Grali jeszcze: Stech i Ulatowski.
Bramki: Wasilewski dwie, Matyszczak, Miek po jednej i samobójcza


Autor: Paweł Mirek



08.08.2010,Powiśle Czernin - Ruch Gościszewo 2-1 (1-1)

Milanowski - Dziuk, Gostumski, Roszkowski, Wojtczak - Matyszczak, Borowiecki, Mirek, Frąckowiak - Wasilewski, Zachaczawski. Grał jeszcze: Lizińczyk
Bramka: Wasilewski (z karnego)


Autor: Paweł Mirek



05.08.2010,Turniej drużyn podwórkowych - wyniki po pierwszych trzech dniach

W dniach 04.08-13.08 na boisku Orlik w Sztumie odbywa się XII Turniej Drużyn Podwórkowych o Puchar Burmistrza Sztumu, organizowany przez nasz klub wspólnie ze Sztumskim Centrum Kultury i LKS Błyskawica Postolin.

Poniżej podałem linki do terminarza turnieju i wyników po pierwszych trzech dniach.

Warto dodać, że w turnieju uczestniczy drużyna KP Ruch Gościszewo złożona głównie z naszych juniorów. Po dwóch meczach Ruch zajmuje 2 miejsce i ciągle zachowuje szanse na wejście do półfinałów

Terminarz turnieju

Wyniki turnieju po trzech dniach


Autor: Radek Meryk



04.08.2010,Pomezania jr. starsi-Ruch 2-1(1-0)

W dniu dzisiejszym zagraliśmy kolejny sparing. Pomimo małej liczby obecnych zawodników można być zadowolonym z ambitnej postawy zespołu. Ruch zagrał w następującym składzie: Bramkarz zespołu juniorów (od 20 min. Andrzej Wyrostkiewicz) - Łukasz Sierac, Roszkowski, Wojtczak, Frąckowiak - Sławuta (od 20 min. Lizińczyk), Ulatowski, Mirek, Borowiecki, Chat - Dziuk
Bramka: Mirek


Autor: Paweł Mirek



02.08.2010,Znamy terminarz. Na początek beniaminkowie.

W dniu dzisiejszym poznaliśmy terminarz na nadchodzący sezon 2010-2011 dla IV grupy A-klasy Gdańsk. W wyniku utrzymania się zespołu Błękitnych Stare Pole w V lidze, status A-klasowca zachowało Powiśle Stary Targ. W wyniku fuzji klubów Spartan Miłobądz z Orłem Subkowy, nowy klub będzie występował pod nazwą tego drugiego. W miejsce rezerw Gryfa Tczew wystąpią nasi dobrzy znajomi z IX grupy B - klasy zespół Juranda Lasowice i to właśnie z tą drużyną zagramy inauguracyjny mecz w A-klasie. W rozwinięciu newsa pełen terminarz naszego zespołu.
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



31.07.2010,Dobry sparing. Powiśle Stary Targ - Ruch 2-11 (1-4)

W kolejnym meczu sparingowym, Ruch wygrał wysoko z zespołem Powiśla Stary Targ 11-2. Nasz zespół zagrał w następującym składzie: Milanowski (od 46 min. Wyrostkiewicz) - Arek Wesołowski, Marcin Hawryszkiewicz, Jacek Roszkowski, Wojtek Frąckowiak - Mariusz Podbereżny, zawodnik testowany, Paweł Chat, Radek Sławuta - Marcin Matyszczak, Łukasz Kreczko. Grał jeszcze: Paweł Mirek
Bramki: Kreczko 6, Matyszczak dwie, Frąckowiak, Mirek i zawodnik testowany po jednej


Autor: Paweł Mirek



26.07.2010,Dwie sparingowe porażki

W ubiegłą środę Ruch przegrał na własnym boisku z Jurandem Lasowice 2-4 (1-1), a w zeszły piątek uległ na boisku w Przemysławiu tamtejszym Czarnym 3-4 (0-2). Składy i strzelcy bramek w rozwinięciu newsa
[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



17.07.2010,Nogat - Ruch 6-2 (2-1)

W drugim meczu sparingowym, Ruch przegrał z Nogatem Malbork 6-2. Nasz zespół zagrał w następującym składzie: Karol Gardyjasz - Łukasz Wudarczyk, Marcin Hawryszkiewicz, Jacek Roszkowski, Radek Wojtczak - Mariusz Podbereżny, Paweł Mirek, Mariusz Borowiecki, Paweł Chat - Marcin Matyszczak, Adam Zachaczewski. Grali jeszcze: Jarek Skowroński i Łukasz Wojtczak
Bramki: Zaczaczewski dwie


Autor: Paweł Mirek



13.07.2010,Plan meczów sparingowych

Znamy juz wszystkie drużyny z którymi przyjdzie nam rozegrać mecze kontrolne w okresie przygotowawczym do sezonu 2010/2011 oraz wstepne terminy ich rozegrania:

Nogat Malbork - Ruch Gościszewo, 16 lipca 2010 o godz. 19.30 (sztuczne boisko przy ulicy Toruńskiej 60 w Malborku)
Ruch Gościszewo - Jurand Lasowice, 21 lipca 2010 godz. 19.30
Czarni Przemysław - Ruch Gościszewo, 23 lipca 2010 godz. 19.00
Powiśle Stary Targ - Ruch Gościszewo, 30 lipca 2010 godz. 19.00
Pomezania (juniorzy starsi) - Ruch Gościszewo, 4 sierpnia 2010 godz. 19.30
Powiśle Czernin - Ruch Gościszewo, 6 sierpnia 2010 godz. 19.30
Ruch Gościszewo - Czarni Straszewo, 14 sierpnia 2010 godz.17
21 sierpnia 2010 - Turniej w Czerninie z udziałem czterech drużyn: Powiśla Czernin, Powiśla Stary Targ, Błyskawicy Postolin i Ruchu Gościszewo

Więcej informacji z klubu w rozwinięciu.

[więcej...]
Autor: Paweł Mirek



Więcej newsów...>>

Ostatni mecz

Gościszewo, 18 października 2014, godz.15:00

vs

Ruch Gościszewo

KP Wandowo

00

Nasi sponsorzy

Urząd Miasta i Gminy w Sztumie


ATLAS Poland


"Konpol" Sp. z o.o.

Gospodarstwo Rolne


BROWAR GOŚCISZEWO


PERFECT - Stanisław Jasina


Krautzberger Polska


Bank Spółdzielczy w Sztumie

Butony

Pomorski ZPN
[Pomorski Związek Piłki Nożnej]

Olimpia Sztum
[Serwis Olimpii Sztum]

Zawisza Czarne Dolne
[Serwis Zawiszy Czarne Dolne]

Czarni Straszewo


Rodło Trzciano
[Serwis KS Rodło Trzciano]

Jurand Lasowice
[Serwis Juranda Lasowice Wielkie]

Relax Ryjewo


Czarni Przemysław


Pomezania Malbork
[Serwis Kibiców Pomezanii Malbork - Pomezania To My]

Nogat Malbork
[Serwis Nogatu Malbork]

Nasz button

Aby wstawić nasz button na swojej stronie umieść na niej kod:
<a href="http://www.ruchgosciszewo.pl">
<img src = "http:\\www.ruchgosciszewo.pl\
ruchbanner.gif" width="100" height="50"></a>


Copyright (C) Ruch Gościszewo 2004-2012